O nás
Sdružení pro město Domažlice bylo založeno v létě 2006. Jedná se o sdružení (volební stranu) založené podle zákona o volbách do zastupitelstev obcí.
Ve volbách do zastupitelstva města Domažlice, které má 21 členů,byli v roce 2006 za SPMD zvoleni čtyři zastupitelé (M. Mach, Z. Novák, K. Štípek, P. Zeman), dva z nich byli zvoleni do rady města, Miroslav Mach byl zvolen starostou.
V následujících komunálních volbách v roce 2010 bylo za SPMD zvoleno osm zastupitelů (M. Mach, Z. Novák, K. Štípek, P. Zeman, I. Rybár, V. Kozina, R. Kalous, J. Anderle), tři z nich byli zvoleni do rady města, Miroslav Mach obhájil post starosty, Karel Štípek byl zvolen místostarostou.
Ve volbách v roce 2014 bylo za SPMD zvoleno devět zastupitelů (M. Mach, Z. Novák, K. Štípek, P. Zeman, I. Rybár, V. Kozina, K. Jindřich, J. Kuneš, Z. Procházka), do rady města byli za SPMD zvoleni čtyři radní, starostou byl opět zvolen Miroslav Mach, místostarostou Zdeněk Novák.
Ve volbách v roce 2018 bylo za SPMD zvoleno pět zastupitelů (K. Jindřich, V. Kozina, J. Kuneš, Z. Novák, I. Rybár), do rady města byli za SPMD zvoleni dva radní, starostou byl zvolen Zdeněk Novák.
Ve volbách v roce 2022 bylo za SPMD zvoleno pět zastupitelů (K. Jindřich, J. Kuneš, M. Mach, I. Rybár, Z. Wolf), po volbách se nám společně s KDU-ČSL nepodařilo sestavit koalici a odešli jsme do opozice. Po půl roce fungování se koalice v čele s R. Wiesnerem rozpadla a vytvořili jsme koalici s KDU-ČSL s Piráty a s částí ANO. Do rady města byli za SPMD zvoleni tři radní. Starostou byl zvolen Stanislav Antoš z KDU-ČSL.
Po celých 20 let pracuje mnoho našich členů ve výborech a komisích. V tomto volebním období jsou za SPMD předsedové výborů Kamil Jindřich (výbor pro spolupráci s partnerskými městy), Ivan Rybár (výbor pro školství, mládež a sport), Zbyněk Wolf (výbor pro věci sociální), předsedy komisí jsou Jan Anderle (bytová komise), Petr Kazimour (komise pro životní prostředí), Jakub Halík (komise pro regeneraci městské památkové rezervace)
